Skip Navigation LinksPersoneel

​​​​​​​​​​​​Personeel


 Bestuur

Skoolhoof

 

Mnr Christo Vorster

​Snr Adjunkhoof: Akademie

 

Mnr Chris Hattingh​

​Snr Adjunkhoof: Dissipline

 

Mnr Casper Brink

​Adjunkhoof: Sport

 

Mnr Piet Cloete

​Adjunkhoof: Geriewe & Koshuise

 

Mnr Frans de Swardt

​Adjunkhoof: Kultuur

 

Me Retha Smith

​Adjunkhoof: Versorging


 

Me Anna van Schalkwyk​​​


 

 

 Administratief

​Hoof Ontvangs

Me Riana du Plessis
​Algemene Ontvangs

​Finansiële Bestuurder

​Leerder Administrasie

​Skoolgeld

​Krediteure

​​Leerder Gedragsadministrasie

Leerder Afwesigheid en uitteken

​Kassiere

​IT Bestuurder

​Klerebank

Mev Chinese Scriven

​Afrolkamer


Me Sannie Brown

​Bemarker


 

Me Ronel Lamprecht

Kwaggatrust


Me Thea Gericke

 

Graadhoofde


Graad 12 Seuns

Mnr Robert Gerber

Graad 12 Dogters

 

Mev Lenelle Taljaard

Graad 11 Seuns

 

Mnr Jacques Wolfaardt

Graad 11 Dogters

 

Mev Marietjie Kalp

Graad 10 Seuns

 

Mnr Braam Tukker

Graad 10 Dogters


 

Mev Caroline Jordaan

Graad 09 Seuns

 

Mnr Jacques Els

Graad 09 Dogters

 

Mev Heidi Erasmus

Graad 08 Seuns


 
 
Mnr Leon Roets
Graad 08 Dogters


 
Mev Nesta Olivier


 

 Akademie

Afrikaans

​Senior Vakhoof​; Afr 08,11,12

 

Mev Irene Brink

​Vakhoof; Afr 08-12

 

Me Mariëtte Basson

​Groepleier: Gr. 12; Afr 09-12


 

Me Annaretha Louw

​Groepleier: Gr. 11; Afr 09,11,12


 

Mev Caroline Jordaan

​Groepleier: Gr. 10; Afr 08-10,12

Mev Anli van Santen

​Groepleier: Gr. 09; Afr 09-12

Me Leané Smit

Groepleier: Gr. 08; Afr 08,10-12 
Mev Suzette van Niekerk
​Afr 08-10


​Afr 09,10
Mnr Braam Tukker
​Afr 08,09,11,12
Mev Theresa Haupt
​Afr 09-12
Mev Marie Kruger
Afr 10​
Mnr Chris Hattingh

 

 

Engels Huistaal (EHL)

​Senior Vakhoof

 

Mev Belinda Barkhuysen

​Vakhoof; Eng Huistaal (EHL) 09-12

 ​

 

Mnr Gavin Falck

 

Engels EAT 

​Senior Vakhoof; Eng 09-12

 

Mev Belinda Barkhuysen

​Vakhoof; Eng 09-12

 

Mev Madene Reitz

​Groepleier: Gr. 12; Eng 10-12

 

Me Retha Smith

​Groepleier: Gr. 11; Eng 08,09,11,12

Mev Nicola Zandberg

​Groepleier: Gr. 10; Eng 09-12

Mev Alida Louw

​Groepleier: Gr. 09; Eng 08-12



Groepleier: Graad 08; Eng 08-12

 

Mev Lulindi Pretorius​

​ Eng 09

Mnr Gavin Falck
​Eng 08-10, 12
Mev Mona Eygelaar

​Eng 08-11
Dr Yolandie Pretorius

Eng 08-10
Me Chantelle Prinsloo​


​Onderwyser-Assistent



​Onderwyser-Assistent



 

 

Wiskunde

​Senior Vakhoof; Wisk 10-12

 

Mnr Casper Brink

​Vakhoof en Groepleier: Gr. 12; Wisk 08-12

 

Me Lenel Taljaard

​Groepleier: Gr. 11; Wisk 08-12

Mev Anina van Tonder
​Groepleier: Gr. 10; Wisk 08-12

Mev Heidi Erasmus
​Groepleier: Gr. 09; Wisk 08-12

Mnr Jacques Els
​Groepleier: Gr. 08; Wisk 08-12

Mev Nesta Olivier
​Wisk 08-11

Mev Benita Gibson
​Wisk 08-09

Me Seugnét Heyneman
​Wisk 08-09

Mev Marietjie Kalp

​Wisk 10-11

Me Elandi Rautenbach

​Wisk 08-10

Mnr Conrad van Zyl


Wisk 08-09​

Me Sulene Wannenburg​

 

 

Wiskundige Geletterdheid (WG)

​​Senior Vakhoof

 

Mnr Casper Brink


 

​Vakhoof en Groepleier: Gr. 11; WG 10-12

 

Mev Marietjie Kalp

​Groepleier: Gr. 12; WG 12
 
Mev Benita Gibson
​Groepleier: Gr. 10; WG 10-12

Me Seunét Heyneman
​WG 10​

Me Adèle Lubbe

​WG 11-12

Mnr Conrad van Zyl
​WG 10-12

Me Sulene Wannenburg


 

Lewensoriëntering

​​Senior Vakhoof

 

Mev Irene Brink

​Vakhoof; Groepleier: Gr. 08+12; LOr 08-12

 

Mnr Jacques Wolfaardt

Groepleier: Gr. 09+11; LOr 08-12

 

Groepleier: Gr. 10; LOr 08-12

Mnr Gerhard Gibson

LOr 11,12

Mev Jackie Minnie

LOr 08,10,11

Me Surina Moore

​LOr 08-10,12


 

Mev Martell Strönach

​LOr 08,10-12


 

Mnr Liaan Scriven

​LOr 08


 

Me Chantelle Prinsloo


 

Besigheidstudies

​​Senior Vakhoof

​Me Anna van Schalkwyk
​Vakhoof; Groepleier: Gr. 12; Besig10-12

Mev Shaloo de Beer

​Groepleier: Gr. 11; ​Besig 10-12


 

Mev Heimne van Rooyen

Groepleier: Gr. 10; Besig 10,12

Mnr Piet Cloete

​Besig 11

​Besig 10-12

Mev Susan van der Walt

Besig 10,11

Mev Gerna Joubert

​Onderwyser-Assistent




 

Dramatiese Kunste

​​Senior Vakhoof

 

​​Me Retha Smith

​Vakhoof; Drama 10-12

 

Me Karleine Herbst


 

Ekonomiese- en Bestuurswetenskappe (EBW)

​​​Senior Vakhoof; EBW 08-09

Me Anna van Schalkwyk

​Vakhoof; EBW 08-09

 

Mev Ronel Hattingh

​Groepleier: Gr. 09; EBW 08-09

 

Me Adèle Lubbe

​Groepleier: Gr. 08; EBW 08-09



EBW 08-09



​EBW 08-09

Mnr Piet Cloete

​EBW 08

Mev Gerna Joubert

​EBW 08

Mev Heimne van Rooyen


 

Ekonomie

​​Senior Vakhoof

Me Anna van Schalkwyk
​Vakhoof; Groepleier: Gr. 10-12

Mev Gerna Joubert

​Ekonomie 10,11

Mev Heimne van Rooyen


 

Fisiese Wetenskap (FW & NW-FW)

​​Senior Vakhoof

 

Dr Francois Joubert

Vakhoof, Groepleier: Gr. 09-11; FW 10-12, NW-FW 09

 

 

Mnr Leon Roets

Groepleier: Gr. 12; FW 10-12

 
Me ​Elma de Vos



 

​Groepleier: Gr. 08; FW 10, NW-FW 08,09



​NW-FW 09

Mnr Deon Minnie

​NW-FW 08,09

Me Mia Potgieter

​NW-FW 08,09

Mnr DP Roets


 

Gasvryheidstudies

​​Senior Vakhoof

Me Anna van Schalkwyk

​Vakhoof; Gasvryheid 12

 

Me Adèle Lubbe

​Gasvryheid 10,11

Me Danielle Loubser


 

Geografie

​​Senior Vakhoof

 

Mev Belinda Barkhuysen

​Vakhoof; Groepleier: Gr. 10-11; Geo 10-12

 

Mnr Braam Tukker

​Groepleier: Gr. 08,09,12; Geo 08,09,11,12

Mnr Naas Gibson

​Geo 08,09

Mnr Anton Hattingh

​Geo 08,09

Mnr DP Roets

​Geo 08

Mnr Liaan Scriven


 

Geskiedenis

​​Senior Vakhoof

 

Mev Irene Brink

​Vakhoof; Groepleier: Gr. 09,10; Gesk 08-12

 

Mev Jackie Minnie

​Groepleier: Gr. 11,12; Gesk 08,09, 11,12

Mev Martell Strönach

​Groepleier: Gr. 08; Gesk 08,09

Mnr Gerhard Gibson

​Gesk 08,09

Mev Esmar Vermeulen

​Gesk 08,09

Mnr Jacques Wolfaardt

​Gesk 12 (8ste vak)

Mnr Christo Vorster


 

Ingenieursgrafika en -ontwerp (IGO)

​​Senior Vakhoof

 

Mnr Casper Brink

​Vakhoof; IGO 10-12
 
Mnr Robert Gerber

​IGO 10-12

Mnr Hendri Swanepoel


 

Inligtingstegnologie (IT)

​​Senior Vakhoof

 

Mnr Casper Brink

​Vakhoof; IT 10-12

 
Mev Heiletha Bezuidenhout


 




 

Landbouwetenskap

​​Senior Vakhoof

 

Dr Francois Joubert

​Vakhoof; Landbou 10

 

Mnr Frans de Swardt

​Onderwyser-Assistent

Mnr JH van Niekerk


 

Lewenswetenskap (LW & NW-LW)

​​​Senior Vakhoof en Vakhoof; Groepleier: Gr. 12; LW 10-12, NW-LW 09

 

Dr Francois Joubert

​Groepleier: Gr. 09+11; NW-LW 08-09, LW 10-12

 

Mnr Deon Minnie


 

​Groepleier: Gr. 10; LW 11-12

Mnr Frans de Swardt

​Groepleier: Gr. 08; NW-LW 08-09, LW 11



​NW-LW 08-09

Me Surina Moore

​NW-LW 08-09, LW 10

Me Mia Potgieter

​NW-LW 08-09, LW 10

Mnr DP Roets

​Onderwyser-Assistent LW 10

Mnr Fred Olivier


 

Musiek

 

​​Senior Vakhoof

 

Me Retha Smith

​Vakhoof; Musiek

Mev Karin Netley

​Musiek



​Musiek

Me Kobie Liebenberg-Smith

​Musiek

Mnr Pieter Raath

​Musiek

Mnr Ruan van der Vyver


 

Natuurwetenskappe (NW)

*Sien Fisiese Wetenskap (FW) en Lewenswetenskap (LW) onderskeidelik (Graad 08 en 09 inskrywings)

 

Ontwerp

​​Senior Vakhoof

 

Me Retha Smith

​Vakhoof; Ontwerp 10,11

 

Mev Elna Pretorius

​Ontwerp 10-12

Mev Venessa du Toit

​Ontwerp 10-12

Mev Tanea de Swardt


 

Rekeningkunde

​​Senior Vakhoof; Groepleier: Gr. 12; Rek 10-12

Me Anna van Schalkwyk

​Vakhoof; Groepleier: Gr. 11; Rek 10-12

 

Mev Ronel Hattingh

​Groepleier: Gr. 10; Rek 10-12

Mnr Christo Oosthuizen

​Rek 12

Mnr Piet Cloete

​Rek 10,11



​Onderwyser-Assistent Rek 10

Me Charissa van Dyk


 
 

Rekenaartoepassingstegnologie (RTT)

​​Senior Vakhoof

 

Mnr Casper Brink

​Vakhoof; RTT 10-12

 

Mnr Anton Hattingh

​RTT 10-12

Me Elandi Rautenbach


 

Skeppende Kuns (SK): Dans, Drama en Kuns

​​Senior Vakhoof

 

Me Retha Smith

​Vakhoof; Drama 08,09

 

Mev Elna Pretorius

​Drama 08,09

Me Karleine Herbst

​Dans 08,09

Mnr Wehan van Jaarsveld

​Kuns 08,09

Mev Venessa du Toit

​Kuns 08,09

Mev Tanea de Swardt


 

Sosiale Wetenskappe (SW): Geografie en Geskiedenis

*Sien Geografie en Geskiedenis onderskeidelik (Graad 08 en 09 inskrywings)

 

Tegnologie

​​Senior Vakhoof

 

Mnr Casper Brink

​Vakhoof; Teg 08,09

Mnr Robert Gerber

​Teg 08,09

Mnr Hendri Swanepoel

​Teg 08,09

Mnr Liaan Scriven


 

Toerisme

​​Senior Vakhoof

 

Mev Belinda Barkhuysen

​Vakhoof; Groepleier: Gr. 11-12; Toerisme 10-12


 

Mev Susan van der Walt

Groepleier: Gr. 10; ​Toerisme 10-12

Mev Shaloo de Beer

​Toerisme 10-12

Me Cara Russouw


 

Verbruikerstudies

​​Senior Vakhoof
 
Me Anna van Schalkwyk
​Vakhoof; Groepleier: Gr. 10-12; Verbruiker 10-12
 
Me Surina Moore

​Verbruiker 10-12

Me Cara Russouw


 

Visuele Kuns

​​​Senior Vakhoof

 

Me Retha Smith

​Vakhoof; Visuele Kuns 10-12

 

Mnr Hendrik Smit

​Visuele Kuns 10-12

Me Ilse de Waal


 


 Registerklasse en Graadhoofde: Klasonderwysers 2016.pdf